מוזיאון הילדים הישראלי

מוזיאון הילדים הישראלי

מוזיאון הילדים הישראלי בחולון הוא מוזיאון ילדים השוכן בפארק פרס, בעיר חולון. המוזיאון הוקם בשנת 2001. המוזיאון מציע מגוון פעילויות שהמכנה המשותף בהן הוא עיסוק חוויתי בתחום האינטליגנציה הרגשית, החינוך לסובלנות וקבלת השונה.

מוזיאון הילדים הישראלי

מה במוזיאון:

דיאלוג בחשיכה

"דיאלוג בחשיכה" הוא סיור לבוגרים וילדים מעל גיל 9 בלבד, שמתקיים בחושך מוחלט, ההדרכה מתבצעת ע"י מדריכים עיווריםבתערוכה לא שגרתית זו, לא רואים בעצם כלום, אבל מגלים עולם ומלואו, ואולי בעיקר את עצמנו. במהלך הסיור מדריכים עיוורים מובילים את המבקרים דרך חדרים חשוכים ונוטלים חלק פעיל במשימה העיקרית: לפקוח את עיני המבקרים בחושך, במטרה להוכיח כי עולמם אינו דל ומוגבל יותר – הוא רק שונה.

בעקבות החייזרים

בעקבות החייזרים היא אטרקציה לילדים בגילאי 8-11 שמורכבת ממסע הרפתקאות שבמהלכו הילדים "נחטפים" לתוך חללית של חייזרים. במסגרת המאמץ להתמודד עם המצב ולשוב הביתה, הם נדרשים להפעלת יוזמה, לומדים על ההתייחסות ההומנית לשונות, מתנסים בשיח עם השונה, ועוסקים בסטיגמות, סטריאוטיפים ובפתרון קונפליקטים.

המסע לתיקון ממלכת הזמן

המסע לתיקון ממלכת הזמן הוא מסע אגדה – בילוש מרתק, שעוקב אחר ההשתנות של העולם הסובב אותנו כתוצאה ממחזוריות החיים. בתחילת המסע פוגשים הילדים את זיג וזג, שהם צמד זחלים. השניים נמצאים במצוקה משום שהם מגלים את מהות השינוי שחל בהם, אחרי שהפכו מזחלים לגלמים. זיג וזג שלא מודעים למחזוריות החיים, פונים לעזרתו של מר ינשול אשר מספר להם אגדה קסומה על ממלכת הזמן. במהלך הפעילויות הילדים המשתתפים עוקבים אחר השתנות העולם הסובב אותם כתוצאה ממחזוריות החיים תוך כדי שיחה על סוגיות של גדילה והשתנות.

הזמנה לשקט

הזמנה לשקט הינה תערוכה מבית היוצר של "דיאלוג בחשיכה" והיא מסע תקשורתי אל מקומות של שקט והכל בהנחיית מדריכים חירשים .

בתערוכה זו לא שומעים כלום אך מדברים ללא סוף, מקשיבים באמצעות העיניים ומדברים באמצעות הידיים. זו הזמנה למסע בערוץ תקשורת שונה אבל זמין של תנועות ידיים ושפת גוף, בהנחיית מדריך חרש, ששפת הסימנים היא דרך התקשורת העיקרית ולפעמים גם היחיד בחייו. התערוכה מזמינה את המבקר לחוויה של גילוי שפה בצורה שונה. למבקר ניתנת אפשרות להבין את כישורי התקשורת הלא מדוברת הנמצאים בכל אחד ואחת מאיתנו, כפי שהם באים לידי ביטוי בהעדר קול וחוש השמיעה.

שעות פתיחה:

שבתות, ערבי חג וחג – החל מהשעה 09:30 ועד לשעה 13:30.
חופשות לימודים – החל מהשעה 09:30 ועד שעות אחר הצהריים המאוחרות.

מסלולי הקטנטנים: טיול עם ינשול ובעקבות הפרפרים מתקיימים בימים אלו (שבתות וחופשות לימודים)
בשעות הבוקר בלבד : 09:30, 09:45, 10:00
בימי חול- ע"פ דרישה ובהתאם למספר המשתתפים ולאפשרויות המוזיאון. 

תערוכת "הביטלס – מסע הקסם המיסתורי" פועלת בשבתות, חופשות לימודים ואחת לשבוע אחה"צ.

כתובת: פארק פרס (מול רחוב מפרץ שלמה 66 )